KRIKŠTO SAKRAMENTAS

 

Krikščionybėje krikštas yra vienas iš septynių sakramentų ir simbolizuoja nuodėmių atleidimą ir susiliejimą su Kristumi – šiomis apeigomis priimant krikščioniškąjį tikėjimą. Paprastai tai įvyksta pirmaisiais žmogaus gyvenimo metais. Krikšto metu duodamas vardas. Kadangi dažniausiai žmogus dar nesąmoningas arba mažai ką supranta, jam apsikrikštyti padeda paskirti krikštatėviai. Krikšto sakramentą teigia kunigas arba vienuolis. Vaikas tampa Katalikų bažnyčios nariu, priimdamas visą katalikų dorovės, moralės ir tikėjimo tiesų mokymą. Su krikštu vaikas įvedamas į žmogaus amžinąjį gyvenimą. Todėl krikštas – ypatinga tikinčių tėvų dovana ir meilės ženklas savo vaikui.

Krikšto metu atliekami ritualai ir naudojami daiktai turi simbolinę reikšmę. KRIKŠTO ŽENKLAI:

Vanduo (nuplauna nuodėmę ir teikia gyvybę).

Aliejus (sustiprina).

Baltas drabužis (tyrumas).

Žvakė (Kristaus šviesa).

Krikštas – pirmas iš septynių sakramentų, kurį priima kiekvienas krikščionis tam, kad atsikratytų gimtosios nuodėmės.

 

 

Krikštynų atributika – tai labai svarbi krikštynų šventės dalis. Nusprendėte krikštyti vaikelį ir surengti jam gražią krikštynų šventę. Krikštynų atributika padės jūsų mažylio krikštynas paversti smagia ir nepamirštama švente. Padėkos raštai bei krikštynų diplomai, pasižadėjimų ir profesijų kortelės, įvairūs žaidimai neleis svečiams nuobuodžiauti. Ženkliukai, kaspinėliai, saldainių, šokolado bei butelių etiketės papuoš šventę, suteiks jaukumo ir šventiškumo.

Krikštynų dovanos

Tradicinės krikštynų dovanos kūdikėliui – pinigėlis, kruopos, muilas ir cukrus. Tai simbolinės dovanėlės nuo krikšto tėvų, kad vaikelio gyvenimas būtų turtingas, sotus ir saldus. Tokias dovanėles geriausia įteikti specialiuose, gražiuose maišeliuose. Krikštynų žvakė yra tas atributas, kuriuo taip pat pasirūpina krikšto tėvai. Svečiai mažyliui ir jo tėvams gali dovanoti įvairias statulėles, pavyzdžiui angeliuko, nuotraukų rėmelius, dėžutes plaukų sruogelei ar pirmiesiems iškritusiems dantukams, raktų pakabuką su angelu arba knygos skirtuką, krištolinį žinduką ar kvepiančią žvakę, kryželį. „Ingveroj“ rasite gražių krikštynų dovanų ir jų įpakavimui skirtą asortimentą.